Šípek Bořek (Praha 1949 - 2016 Praha)
Váza Efbíaj, sklo čiré a uranové, hutně tvarované, sign. a dat. Bořek Šípek N-7/2008, výška 75 cm (Zí)
Bořek Šípek emigroval v roce 1968 do Německa, poté v Hamburku vystudoval architekturu. Po studiu navrhoval design pro světoznámé značky, např. Driade a Vitra. Po revoluci založil společně se sklářem Petrem Novotným sklářský ateliér Ajeto v Novém Boru. Zde realizoval své sklářské návrhy. Ve své tvorbě pracuje především s hutně tvarovaným sklem, z kterého modeluje fantaskní vázy, svítidla, mísy nebo nápojové sklo, které ale neztrácí nic ze své funkčnosti.
23.09.2017 - 15:00
CZK 30.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 18.000,-
Aukce: | Výtvarné umění, sklo, design |
Datum: | 23.09.2017 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Radisson Blu Hotel, Štěpánská 40 |
Prohlídka: | 16.09. - 23.09.2017 |